Növelni kell a gyülekezetek közötti szolidaritást

2018. október 21., címkék: tisztújítás, interjú, veres sándor, dunamelléki egyházkerület

Veres Sándor világi főjegyzőt választották a Dunamelléki Református Egyházkerület új főgondnokának. A választást a korábbi főgondnok, Tőkéczki László halála miatt kellett kiírni. Veres Sándor elmondta: hálás a támogatásért, de nehéz neki elődje helyére lépni. Szolgálata során szeretné elérni, hogy a gyülekezetek között nagyobb legyen a szolidaritás.

Új főgondnok Dunamelléken

2018. szeptember 19., címkék: veres sándor, dunamellék, tisztújítás

Veres Sándort választották meg a Dunamelléki Református Egyházkerület főgondnoki tisztségére.

Isten segítségével rendet teremteni

2010. október 29., címkék: Délvidék, bölcskei gusztáv, szerbiai reformátusok (szrke), Pályázat, magyar református egyház, csete szemesi istván, generális konvent elnöksége, délvidék, veres sándor, reformátusok lapja, pályázat, választás, zsinat, tőkéczki lászló

A szerbiai Református Keresztyén Egyház Zsinati Tanácsának és püspökének mandátuma az elmúlt években lejárt. A helyi lelkészek egy csoportja szerint a tisztújítás elmaradása miatt legitimációs válság alakult ki, míg az egyházvezetés szerint vis maior helyzet van.

A Generális Konvent Elnöksége a délvidéki zsinat elhalasztását szorgalmazza

2010. október 22., címkék: csete szemesi istván, nyilatkozat, veres sándor, szerbiai reformátusok (szrke), generális konvent elnöksége, Hírek, hallgató imre

A Magyar Református Egyház legfőbb képviseleti szervének, a Generális Konventnek (GK) az elnöksége közleményt adott ki a Szerbiai Református Keresztyén Egyházban kialakult helyzetről. Az Elnökség megdöbbenten értesült arról, hogy a délvidéki egyházvezetés nem kívánatos személynek minősítette a most esedékes Zsinat idejére Szabó István dunamelléki püspököt.